ПОДРУЗІ НА ВУШКО: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЗДОРОВ'Я У 25, 35, 45 РОКІВ

Наскільки уважно ви ставитесь до своєї зовнішності: відвідуєте косметолога, слідкуєте за вагою, регулярно робите beauty-процедури? Та чи задумувались ви про те, що наша зовнішність є дзеркалом внутрішнього стану? Адже стан шкіри напряму залежить від здоров’я серця та судин, блиск в очах — від рівня статевих гормонів, а бути красивою — це значить бути здоровою! Для того щоб ретельно обстежитися, необхідно звернутися до хорошого лікаря. А дружні поради від EVA Blog допоможуть вам краще орієнтуватися в тому, на що варто звернути увагу.


Як правильно слідкувати за своїм здоров’ям після 25 років


Загальні рекомендації: коли та з чого розпочати

Стежити за станом здоров’я потрібно в будь-якому віці, а починаючи з 25–30 років — просто необхідно! Уважне, дбайливе та поважне ставлення до свого здоров’я — це доросле та відповідальне ставлення до себе. А ще цей період життя найчастіше асоціюється з вагітністю, пологами та першими роками життя наших дітей. Тож як правильно слідкувати за своїм здоров’ям після 25 років та які обстеження необхідно пройти?


● Холестерол

Американський вчений, доктор Девид Б. Агус радить здавати аналіз на холестерин натщесерце не рідше одного разу в 3–5 років.


● Кров’яний тиск

Вимірюйте не рідше, як раз на рік, а якщо результати були не в нормі, частіше. Нормальним та оптимальним рівнем артеріального тиску вважається цифра 110–129/60–84. Але ці цифри є відносними, тож звертайте увагу також на своє самопочуття. 


● Здоров’я зубів

Відвідуйте стоматолога не рідше одного разу на рік, а якщо маєте проблеми з зубами або схильність до утворення карієсу — двічі на рік. Регулярно робіть професійну чистку зубів.


● Огляд шкіри

Щомісячно робіть самостійний огляд шкіри на візуальні зміни: появу нових, незвичайно великих родимок або таких, що швидко ростуть. Звертайте увагу на колір, розмір, форму новоутворень та щороку відвідуйте лікаря-дерматолога.


● Огляд молочних залоз

Щомісяця проводьте самостійний огляд молочних залоз на виявлення новоутворень, а також уточніть у лікаря, коли вам краще пройти маммограмму чи УЗД.


● Статеве здоров’я

Здайте аналізи на захворювання що передаються статевим шляхом. Також необхідний щорічний огляд гінеколога та тест Папаніколау (ПАП-тест).


● Діабет

Щороку здавайте кров на рівень глюкози.


● Здоров’я очей

Статистика свідчить, що жінки страждають на захворювання очей набагато частіше, ніж чоловіки. Тому відвідуйте офтальмолога не рідше одного разу на два роки, якщо проблем з очима у вас немає, або частіше, якщо ви вже носите окуляри або контактні лінзи.


● Щеплення

Кожні 10 років робіть повторні щеплення від дифтерії та правця, щороку — від грипу.


● Фізичні навантаження

Встановіть на телефон додаток, що рахує кількість кроків, що ви пройшли протягом дня. Щодня встановлюйте собі цілі й досягайте їх.


● Ліки для профілактики

Враховуючи стан вашого здоров’я, самопочуття, результати аналізів та фактори ризику, поговоріть зі своїм лікарем про необхідність вживання вітамінів та профілактичних препаратів.


Здоров’я жінки в 35–45 років


Здоров’я жінки в 35–45 років

У цьому віці багато жінок помічають, що їхнє здоров’я стало більш тендітним у порівнянні із самопочуттям у 25 років. Тож виникає закономірне бажання уповільнити або зупинити перші зміни, пов’язані зі здоров’ям. І якщо у 25 ви легко могли з’їсти велику піцу на вечерю, випити 5 келихів вина без похмілля й спокійно йшли на роботу після 5-годинного сну, то в 35 років від шкідливих звичок пора відмовитися та пройти кілька додаткових обстежень.


● Молочні залози

Щороку відвідуйте спеціаліста-маммолога й проходьте обстеження на наявність новоутворень в молочних залозах.


● Щитоподібна залоза

Після 35 років щороку вимірюйте рівень гормонів щитоподібної залози в крові та перевіряйте її стан на УЗД. А якщо маєте родинні фактори ризику, перевіряйте стан цього органу щороку незалежно від віку.


● Репродуктивне здоров’я

Перелаштування гормонального балансу в жінок розпочинається в 35–40 років, але більш помітним та відчутним стає після 45 років. Тож якщо ви плануєте народити дитину, відвідайте лікаря-генетика, який призначить вам обстеження та надасть індивідуальні рекомендації по плануванню вагітності.


Важливе про здоров’я після 45 років


Важливе про здоров’я після 45 років

Вік після 45 років — не менш важливий в плані жіночого здоров’я: це своєрідний ступінь між молодістю та зрілістю. Після 45 в нашому організмі відбуваються серйозні зміни, та особливу увагу варто звернути на зміни в репродуктивній системі. Для того щоб уникнути порушень здоров’я, пов’язаних з перелаштуванням організму, відчувати себе здоровими та працездатними, варто приділяти більше уваги своєчасній діагностиці можливих захворювань. Тож окрім загальних рекомендацій в цьому віці лікарі рекомендують наступні профілактичні заходи.


● Кров’яний тиск

Починаючи з 45–50 років почніть регулярно вимірювати тиск вдома та записувати результати. Зважайте на будь-які закономірності, наприклад, зниження тиску після вживання їжі або підвищення після фізичного навантаження.


● Діабет

У 45 років здайте аналіз на глікований гемоглобін (HbA1c) — він вважається найбільш точним та відображує рівень глікемії впродовж тривалого проміжку часу.


● Обстеження кишечнику

У 45–50 років, а далі кожні 10 років робіть колоноскопію, кожні 5 років — ректороманоскопію, щороку здавайте аналіз калу на приховану кров.


● Аналіз на остеопороз

У 45 років, якщо маєте фактори ризику, пройдіть обстеження на щільність кісток (денситометрію).


Бажаємо здоров’я та відмінного самопочуття в будь-якому віці!

Кількість переглядів:1074
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ