Мозолі: причини, різновиди та методи боротьби

Якщо довгий час носити незручне взуття або ж просто під впливом тривалого тертя чи тиску на шкірі з’являються потовщення (часто болючі і некрасиві), позбавитись їх не так вже й легко. Це мозолі. Мозолі — по суті загрубіння відмерлих клітин шкіри, які не встигають відшаровуватись. Коли відбувається тривалий фізичний вплив на ділянку шкіри, організм сприймає це як загрозу і намагається захистити свою цілісність, нарощуючи більш товстий шар клітин на ній.

Причини виникнення мозолів

Найчастіше утворення мозолів на ступнях спричинене саме неправильно підібраним взуттям. Але лікарі наголошують на тому, що деколи мозолі можуть сигналізувати про різні порушення в організмі. Так, наприклад, мозолі на пальцях ніг можуть свідчити про порушення з боку серцево-судинної системи. Якщо такі є на правій нозі, то це також може говорити про погану роботу печінки. Мозоль на великому пальці ноги може свідчити про дисфункцію в роботі жіночих органів. Таким чином, поява мозолів може сигналізувати про початок перебігу серйозних захворювань в організмі, коли явні симптоми ще не простежуються.

Види мозолів

● Сухі, тверді мозолі — натоптані або утворені внаслідок тривалого фізичного впливу грубі ділянки на шкірі, що часто потребують лікування.
● М’які, водяні мозолі утворюються через тертя, наприклад, від тісного взуття. Такі мозолі заповнюються лімфою і часто є болючими. Тут слід виділити ще один різновид серед них, а саме — кров’яні мозолі. Теж утворюються внаслідок тертя, але заповнені всередині не прозорою лімфою, а кров’ю. Такий вид мозолів є особливо небезпечним, оскільки кров всередині говорить про те, що розміщений такий мозоль безпосередньо на кровоносній судині. А це відкриті ворота для проникнення інфекції в організм.
● Потрібно ще виділити окремий вид мозолів — кісткові мозолі, що виглядають як нагрубіння під шкірою і відчуваються горбиком на дотик. Такий тип мозолів не піддається зовнішньому лікуванню і може бути видалений лише хірургічно.

Лікування мозолів

Спочатку слід сказати про лікування мокрих мозолів, так як вони є найнебезпечнішими для організму. Ні в якому разі не можна їх проколювати, та самостійно видавлювати лімфатичну рідину, тим більше, кров. Це високий ризик занести інфекцію. Не слід його заклеювати, від цього він буде заживати ще довше. Потрібно визначити причину утворення такого мозоля, усунути її, а сам мозоль обробити антисептиком. Якщо такий мозоль ріс сам по собі, необхідно як можна швидше обробити його антисептиком та заклеїти лейкопластиром, бо інакше можуть розвиватись запальні та гнійні процеси.
Лікування твердих сухих мозолів часто вимагає багато часу. Звісно, краще довірити це лікарям або косметологам, тоді ви будете впевнені, що все зроблено належним чином без ризику для здоров’я. Але можна також проводити це лікування самостійно. Для цього необхідно придбати в аптеці спеціальний крем або мазь для боротьби з мозолями. Вони розм’якшують тверду та загрубілу шкіру. Слід уникати попадання цієї лікувальної мазі на здорову шкіру. Для цього необхідно вирізати в лейкопластирі дірку, діаметром і формою відповідну до форми мозоля, і наклеїти поверх, захищаючи здорову шкіру ноги. Далі нанести засіб проти мозолів і зверху додатково зафіксувати його бинтом та лейкопластиром. Тримати такий компрес слід 6–8 годин. Після цього шкіру ніг потрібно розпарити в гарячій воді і вже тоді видаляти мозоль за допомогою пемзи чи косметичної терточки для ніг.
Потім продезінфікувати шкіру. Лікування є тривалим, тому що відмінністю цих видів мозолів є наявність «стержня» мозоля, який заходить глибоко в шкіру. Тому просто стерти такі мозолі не достатньо, вони з’являтимуться знову і знову. Потрібно тривало систематично розм’якшувати шкіру за допомогою медичних засобів. Ефективним в боротьбі з сухими мозолями є клінічний лазерний спосіб видалення мозолів, однак перед його використанням обов’язково треба порадитися з фахівцем.

Кількість переглядів:690
Середня оцiнка: 5
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ