Небезпечне недосипання

Міцний сон — запорука здоров’я та краси. Жінка, котра не виспалась, стає втричі злішою та в п’ять разів некрасивішою :) А якщо серйозно, то недосипання може призвести до неприємних наслідків. Це пов’язано з тим, що нестача сну напряму впливає на процеси, котрі проходять в нашому мозку. І, як наслідок, це впливає на обмін речовин. Фахівці стверджують, що недосипання може вплинути навіть на нашу фігуру: якщо протягом місяця не дотримуватись режиму сну, то за цей час можна набрати як мінімум два кілограми.

Під час сну наш мозок перебирає та розкладає «по поличках» всю інформацію, котру він отримав протягом дня. З цього приводу дехто навіть вважає, що здоровий сон — запорука хорошої пам’яті.

Під час сну наш мозок продовжує працювати, але в дещо іншому режимі. В цей час він отримує значно менше сигналів (адже тіло наше спить). Однією з найголовніших причин безсоння є емоційне та розумове перевантаження. Найчастіше безсоння турбує тих людей, котрі чимось стурбовані або тих, хто забагато працює інтелектуально. Саме тому найголовніша порада для боротьби з безсонням — отримувати фізичні навантаження. Це може бути спортзал, фітнес або щось інше.

Для застосування такої терапії обов’язково треба знайти свій режим тренувань. Адже після спортзалу, як правило, ми відчуваємо прилив сил та бадьорість, і це не завжди сприяє швидкому засинанню.

Під час сну наш організм відновлює свої сили. Тому через недосипання ми відчуваємо брак енергії — нам складно концентруватися, думати та займатися будь-якими справами. Крім того, існують дані і про те, що недосипання може спровокувати нестачу вітаміну А в організмі, а це напряму впливає на наш зір.

Отже, виходить зворотний ефект: ми нібито будуємо плани і, намагаючись реалізувати все, що задумали, недосипаємо. А внаслідок цього недосипання наша активність значно знижується, і ми не встигаємо зробити все, що потрібно.

 

Як боротися з безсонням?

 

Найголовніша порада: правильно плануйте свій відпочинок. В цей час вам потрібно відволіктися від звичайних справ та змінити вид діяльності.

Важливі також зайняття спортом. Це корисно не тільки для нашого тіла, але і для мозку. В цей час ми «перемикаємо» свій організм з розумової діяльності на фізичну, тобто перестаємо думати. Наш мозок зайнятий фізичним навантаженням, і всі проблеми, думки про майбутнє та інші турботи відходять на другий план, даючи нашому мозку перепочити.

Є й інший спосіб боротьби з безсонням — приймання медичних препаратів. Багато хто намагається в такий спосіб побороти безсоння. Ці медикаменти призупиняють активність нашого мозку. Але фахівці стверджують: приймання будь-яких препаратів без консультації з лікарем заборонене.

Дехто також намагається побороти безсоння через випивку. Так, випити на ніч потрібно. Але не коньяк :) Найкращою випивкою на ніч стане склянка теплого молока. Найкраще це робити через соломинку. Справа в тому, що смоктальний рефлекс має заспокійливу дію на нашу нервову систему. Недарма немовлята легко та швидко засинають на грудях у мами або із соскою. До речі, цей самий смоктальний рефлекс вступає в дію і в інших випадках, наприклад, при курінні. Ми справді заспокоюємось: не через дію нікотину, а саме через цей рефлекс. А нікотин сам по собі має збуджуючий ефект, тому курити на ніч — не вихід.

Допомогти заснути може і перегляд улюбленого фільму. Ключовим моментом тут є перегляд саме того фільму, котрий ви вже бачили. Адже новий фільм активізує діяльність мозку і не матиме снотворного ефекту. Можна на ніч і почитати.

Перед сном можна робити спеціальні вправи. Лежачи в ліжку, напружте абсолютно всі ваші м’язи секунд на п’ять, а потім повністю розслабтесь. Вправу можна повторити декілька разів. Після цього заплющте очі і почніть дихати животом. Таке дихання заспокоїть вашу нервову систему, і ви швидко заснете. Під час цієї дихальної вправи можна порахувати: «Вдих — 59, видих — 59. Вдих — 58, видих — 58», і т. д. Така гімнастика має і психологічний ефект: концентруючи увагу на рахуванні, ви забуваєте про проблеми, котрі вас турбували і не давали заснути.

Засинати потрібно в тихому, темному та теплому приміщенні — порада трьох «Т» від спеціалістів. Утім, для більшості людей краще засинати у свіжому та прохолодному приміщенні.

Можна на ніч послухати приємну музику — наприклад, Моцарта. До речі, саме твори цього композитора радять ставити для немовлят, адже вони заспокоюють психіку.

Наостанок слід сказати, що всі ці поради — це способи боротьби з наслідком: ви не можете заснути. Сьогодні їх можна використати, але вже завтра треба замислитись над тим, чому саме це ві

Кількість переглядів:322
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ