Роздільне харчування: за і проти

Існує думка про те, що роздільне харчування корисне для здоров’я та сприяє схудненню. Чи так це?

По-перше, слід розібратися з тим, що таке роздільне харчування. Якщо говорити простими словами, то це окреме вживання білків та вуглеводів. А якщо ще простіше, то це окреме поїдання гарнірів та м’яса.

Говорять, що історія роздільного харчування досить довга — їй біля ста років. А почалося все зі спостереження за тваринами: вони як раз і харчуються роздільно — є хижаки та травоїдні тварини. Спостерігаючи за травленням тварин, вчені зробили висновок, що роздільне харчування для людини є більш корисним, ніж змішане. Система такого харчування з’явилася на світ завдяки лікарю Герберту Шелтону та набула неабиякої популярності ще у 1928 році.

Але тут слід додати, що до сьогодні офіційна медицина не визнала систему роздільного харчування. Тому якщо ви хочете спробувати її на собі, обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем щодо індивідуальних особливостей вашого організму.

Як правильно роздільно харчуватися?

Найбільшу увагу слід приділити овочам. Тобто якщо ми багато вживаємо салатів, квашеної капусти, зелені, тушкованих овочів, томатного соку (саме томатного, не фруктового), то ці овочі сприяють кращому розщепленню за засвоєнню тваринної їжі (риби, птиці, м’яса, яєць), а також рослинних білків (квасолі, грибів, баклажанів, горошку). І якщо ми хочемо вуглеводів, бажано їх їсти не раніше, ніж через 4 години. Це гречка, рис, макарони, хліб, котрі радять вживати з тими ж салатами та овочами. Тобто кожний ваш прийом їжі має складатися з овочів та білків (рослинних або тваринних) або овочів та вуглеводів.

Прибічники роздільного харчування заявляють, що змішуючи всі ці продукти за один прийом, ми наносимо вагомий удар по шлунково-кишковому тракту, тому що розщеплення білків та вуглеводів кардинально відрізняється, і нашому організмові дуже важко перетравити такий змішаний обід. В результаті після ситного обіду з м’яса, овочів, риби та картоплі ми відчуваємо втому, сонливість, важкість у шлунку, печію та інші негативні наслідки, котрим можна легко запобігти, ні в чому собі не відмовляючи, а просто окремо вживаючи білки та вуглеводи.

Чи сприяє роздільне харчування схудненню? На це питання однозначну відповідь дати важко. Дехто говорить, що довго «сидів» на роздільному харчуванні і не помітив зменшення ваги. Але є приклади й того, як людина скинула аж 30 кг, перейшовши на роздільне харчування.

Про що говорять противники роздільного харчування?

Серед тих, хто приймає участь в дискусії є й такі фахівці, котрі заперечують усю користь роздільного харчування. Найперше, про що вони говорять, — це те, що в природі майже не існує таких продуктів, котрі містили б лише білки або лише вуглеводи. Так, практично в будь-якому м’ясі присутні білки та жири, це ж стосується і овочів. Тобто самі продукті вже є змішаними. І це вагомий аргумент.

Противники роздільного харчування погоджуються з тим, що для травлення вуглеводів потрібні одні ферменти, а для білків — інші. Але всі ці ферменти виділяються одночасно, незалежно від того, що саме ми з’їли — білки, жири чи вуглеводи. Більш того, говорять і про те, що система травлення людини має багато відмінностей від тваринної, тому порівнювати їх вважають неправильним. Так у травоїдних тварин добре розвинені щелепи, довга травна система, де перетирається їжа. У хижаків травна система коротка, розрахована на перетравлення саме м’яса. А от організм людини не має жодної ознаки, котра б вказувала на те, що вона має харчуватися роздільно. Ми прекрасно пристосовані і до тваринної, і до рослинної їжі.

Щодо хорошого самопочуття тих, хто роздільно харчується, то тут лікарі зауважують, що це не завжди пов’язане саме з порядком харчування. По-перше, у людини може бути лише індивідуальна непереносимість продуктів, котра не завжди присутня у інших. По-друге, погане самопочуття, на їхню думку, настає лише тоді, коли людина переїдає або харчується не збалансовано. І з цим також неможливо не погодитися.

Більш того, лікарі говорять, що існує безліч продуктів, котрі погано суміщаються між собою і здатні погіршити самопочуття. Протягом доби до нашого організму має поступати певна кількість білків, жирів та вуглеводів (в будь-яких варіаціях), а гречка, наприклад, погано засвоюється без м’яса. Про це треба знати, але це не має жодного відношення до системи роздільного харчування. Тобто здорове харчування — це не завжди роздільне.

Тож як бачимо, аргументів як з одного, так і з іншого боку є багато. Якої системи харчування дотримуватися — вирішувати тільки вам. Головне, щоб вона була для вас корисною, зручною та приносила задоволення.

Кількість переглядів:235
Середня оцiнка: 5
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ