Що таке середземноморська дієта і з чим її їдять?

Поняття «середземноморська дієта» говорить, скоріш, про певну систему харчування, а не про дієту в тому вигляді, в якому ми звикли її сприймати. В середині минулого століття американські вчені помітили, що мешканці Італії, наприклад, майже не хворіють на серцево-судинні захворювання. Тоді це явище пояснили просто: справа в їжі. І в той же час американець Ансель Кейс описав харчові звички мешканців Середземномор’я і вперше використав термін «середземноморська дієта». Утім, тут є декілька питань: чи підійде ця система для мешканців нашої, не середземноморської, країни та наскільки вона є ефективною.

Згідно статистики, середня тривалість життя мешканця середземноморських країн є довшою, аніж українця. Різниця становить від 10 до 15 років. І зумовлено це не лише м’яким кліматом та сприятливими умовами життя, але і якістю харчування.

Сьогодні середземноморська дієта визнана однією з найбільш збалансованих. Всесвітня організація охорони здоров’я визначає її як найефективнішу систему здорового харчування, що збільшує тривалість життя.

В такому меню міститься багато мінеральних солей, білків та вітамінів. Тут присутня і велика кількість біологічно активних речовин, клітковини, поліненасичених жирних кислот. Величезною перевагою середземноморської дієти є те, що до її складу входить чималий перелік корисних та смачних продуктів.

Середземноморське меню є найбільш повноцінним за вмістом омега-3 жирних кислот, котрі містяться в морепродуктах та рибі, оливковій олії та плодах. Ці речовини здатні пригнічувати запальні процеси, перешкоджати утворюванню тромбів, трохи розріджувати кров та покращувати еластичність судин. Регулярне вживання таких продуктів істотно зменшує ризик інфарктів та інсультів, запалень стінок, судин, появи алергічних реакцій, жирового переродження печінки, захворювань хребта, зв'язок, суглобів.

Чи існують протипоказання до середземноморської дієти?

Такий раціон підходить абсолютно всім. Виключення становить наявність виразки кишечнику або шлунка, а також алергія та певні складові меню.

Серед недоліків середземноморської дієти можна виділити один, найсуттєвіший: відносна дорожнеча певних інгредієнтів. Також слід додати, що цей раціон якнайкраще підходить для підтримання організму в здоровому стані і не підходить для того, щоб швидко скинути зайву вагу.

 

Раціон середземноморської системи харчування

 

По-перше, варто відмовитися від солодкого вина та продуктів, що містять барвники, консерванти. Замініть цукор медом і якомога менше вживайте солодкого.

Головні умови дієти:

 їсти потрібно п’ять разів: три основних прийоми їжі та два невеликих перекуси;

 вживайте не менше шести склянок води на добу;

 можна один раз на день випити келих сухого вина.

Особливістю середземноморської дієти є також і той факт, що тут немає чіткого меню на кожний день. Єдине, про що варто пам’ятати:

вміст білків в меню має бути 10%;

 жирів — приблизно 30%;

 вуглеводів (складних) — біля 60%.

До базових продуктів, котрі можна вживати щодня, відносяться:

 хліб з висівками або з цільнозернового борошна;

 паста з твердів сортів зерна;

 бобові, горіхи;

 різноманітні каші (окрім манної);

 сирі та несолодкі фрукти, овочі;

 трави, спеції;

 сири, йогурти (бажано без цукру);

 оливкова олія.

Тричі на тиждень можна вживати м'ясо кролика, птиці, морську рибу, яйця та солодощі. Двічі на місяць допустимо вживати червоне м'ясо. Спираючись на наведені рекомендації, складіть свій раціон на кожний день і дотримуйтесь його.

Що стосується досвіду застосування середземноморської дієти українками, то тут думки розділилися. Більшість негативних відгуків про цей раціон харчування об’єднує те, що він не дозволяє швидко скинути вагу. Існує й інший фактор: вартість продуктів становить більшу суму, аніж вартість звичайного меню. Особливо це відчувається взимку, адже в цей час фрукти та овочі вкрай дорогі, а корисних властивостей в них набагато менше, ніж влітку. А от декому ця система допомагає правильно харчуватися здоровою їжею та скинути декілька зайвих кілограмів. Такі дівчата натхненно заявляють: середземноморська дієта — це мій стиль життя.

Кількість переглядів:187
Середня оцiнка: 5
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ