Як побороти лінощі?

Найперша порада — не корити себе за лінощі, а починати діяти в напрямку того, щоб стати успішною людиною. Крім того, психологи стверджують, що лінощі — це захисна функція нашого організму, котра присутня у 100% людей.

Є також думка про те, що лінощі — це хвороба, котру фахівці називають синдромом недостатньої мотивації, і говорять, що він присутній у 20% населення Землі. Симптоми — непереборна апатія, коли нічого не хочеться робити. Є теорія про те, що причиною такого захворювання може стати нестача спеціальної речовини — меланіну, в організмі. Крім того, існують й інші причини лінощів — хронічна втома. В такому разі радять звертатись до лікарів-невропатологів.

Психологи говорять, що лінощі — це не погано, якщо правильно з ними поводитися та не потрапляти під їхній тотальний вплив. Тобто відпочивати теж треба уміти. І якщо ви стомилися на роботі, і вам лінь готувати вечерю — це не лінощі, а нормальна реакція на втому. І якби ми не мали таких реакцій, наш організм та нервова система просто виснажилися від хатніх та робочих справ.

Отже, про що свідчить лінь:

1. Ви стомилися і потребуєте відпочинку.

2. Те, чим ви займаєтесь, вам нецікаво. Можливо, варто зайнятися чимось іншим?

Способи боротьби з лінощами

У кожної людини є такі справи, котрі їй не подобаються, і такі, котрими вона любить займатися. Якщо, наприклад, ви любите проводити час за улюбленою книгою, але вам дуже треба сходити за продуктами, скажіть собі: «Зараз швиденько все куплю, а потім буду читати». Така настанова більше надихає, чи не так?

Для того, щоб примусити себе зробити щось таке, чого не хочеться, спробуйте сказати собі: «Я хочу приготувати смачну вечерю і нагодувати свою родину (себе, свою другу половинку) здоровою, корисною та смачною їжею». Іноді це спрацьовує, і людина починає по-іншому ставитись до деяких справ.

Може статися і так, що перед вами постає величезне, просто непосильне завдання. Наприклад: треба зробити ремонт в коридорі. А лінь. Такі задачі можна розділити на маленькі завдання і виконувати по частинах. Ви здивуєтесь, як швидко і «безболісно» скінчиться ремонт в коридорі. Ставте перед собою завдання: сьогодні я роблю це, завтра — друге, післязавтра — третє і т. д.

Не забувайте хвалити себе. Не просто словами, а справами. Наприклад, після прибирання вітальні не біжіть одразу ж до спальні, а зробіть собі чашку кави або чаю та трохи перепочиньте. Або зробіть щось інше приємне, таке, що вам подобається.

Є й інша проблема, коли людина говорить: зроблю це завтра. В такій ситуації побороти лінощі дуже складно. Психологи радять кардинально змінити своє відношення до «завтра» і завжди виконувати все, що запланували на сьогодні. Таким чином, виводимо ще одне правило: плануйте свої справи і дотримуйтесь свого плану.

Відомий психолог Дмитро Карпачов радить складати цей план за спеціальною системою: термінові справи — нетермінові, важливі — неважливі. Таким чином, ви зможете бачити важливі та термінові справи і виконувати їх одразу ж (верхній правий кут):

В інших графах такого плану пишіть справи термінові неважливі (верхній лівий кут), важливі нетермінові (нижній правий) та неважливі і нетермінові справи (в нижньому лівому куті). Ця система працює дуже добре: дивлячись на справи нетермінові і важливі, ви зможете виконувати більш серйозні термінові та важливі задачі. Наприклад, зранку ви просинаєтесь і вам треба застелити ліжко, бігти на роботу і сплачувати рахунки за комунальні послуги. Обирайте те, що терміново і важливо — платіть комуналку, щоб не було штрафів. А застелене ліжко, коли ви не вдома, — це не терміново та не важливо, коли вам треба о 9-00 бути на роботі.

Так само плануйте і свій відпочинок. Якщо ви стомилися — пишіть «відпочинок» в графі «терміново важливо», а якщо ви відчуваєте бадьорість, можна трохи відкласти його і зробити щось більш важливе. Таку таблицю зовсім необов’язково вести в блокноті або комп’ютері (хоча комусь це може бути більш зручно). Ви можете її спокійно тримати у своїй пам’яті і правильно планувати свої справи та відпочинок.

Психолог додає, що для того, щоб скористатися будь-яким з наведених методів, треба мати мотивацію. Тобто усі наведені поради будуть дієвими для тих, хто хоче чогось досягнути, але розуміє, що щось іде не так. А якщо лінощі — це свідомий вибір людини, котра хоче завжди лежати на дивані, то будь-які методики будуть безсилими. Тут варто звертатися до невропатологів або психологів, котрі виявлять причину такого стану і дадуть індивідуальні поради.

Кількість переглядів:450
Середня оцiнка: 5
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар

Схожi матерiали

0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ