Як побороти сезонну алергію?

З настанням весни в містах та селах починають квітнути дерева та кущі. Однак ця краса приносить радість далеко не всім, адже саме в цей час у певної частини населення починається сезон боротьби з алергією, або, як говорять лікарі, з полінозом.

Як проявляється поліноз?

† запалення та закладання носа;

† нежить;

† чхання, першіння в горлі;

† запалення очей;

† свербіж, висипання та ін.

Поліноз викликає пилок рослин, а іноді спори грибів. Дехто вважає алергеном тополиний пух, однак це не так. Пух тополі — це лише механічний подразник, і лікарі не відносять його до алергенів. В наших широтах найчастіше поліноз викликають злакові трави: лисохвіст, вівсяниця, пирій, жито та ін.

Поліноз в Україні

Алергії в Україні мають свої особливості. Так, в східних та південних областях, де переважає степова місцевість, поліноз викликають трави. Тоді, коли інші регіони, де багато лісів, страждають від пилку дерев. Крім того, останніми роками через процеси глобального потепління в нашій країні теж змінився клімат: тепла пора року стала довшою, через що рослини більш інтенсивно розмножуються та розповсюджують свій пилок. Особливо небезпечною вважається амброзія, яка не так давно «живе» в Україні, однак вже встигла «облюбувати» значні території.

Фахівці помітили, що населення великих міст страждає на алергічні реакції частіше за мешканців сіл. Це можна пояснити тим, що «міський» пилок є більш забрудненим різними хімічними речовинами: викидами з підприємств, автомобільними вихлопами та ін. Крім того, рослини-мешканці великих міст задля того, аби вижити в несприятливих екологічних умовах, трансформуються та викидають в повітря більше пилку, ніж сільські.

2.jpg

Зона ризику

Схильність до полінозу найчастіше спадкова, однак існує незначний відсоток людей, що не мають такої спадковості. У них алергічна реакція може виникнути в будь-якому віці і може бути наслідком перенесених захворювань, несприятливих екологічних умов, неправильного харчування, шкідливих звичок тощо.

Сезонна алергія виліковна?

Лікарі-алергологи стверджують, що так. Курс лікування може становити від 3 до 5 років. При виявленні ознак полінозу, по-перше, варто зробити обстеження. Найкраще проходити його взимку або восени, коли в повітрі немає рослинного пилку.

Власне лікування полінозу відбувається у два етапи:

1. Зняття симптомів алергії: нежитю, свербежу та ін. Медичною мовою цей процес називається фармакотерапією.

2. Попередження проявів або загострень полінозу — базова терапія. Таке лікування проходить за допомогою медикаментів або вакцин.

Що робити, якщо ви страждаєте на сезонні алергії

Лікарі радять дотримуватися простих правил задля того, аби якнайлегше перенести сезон цвітіння рослин-алергенів.

† В період з 11 до 18 години варто якомога менше часу проводити на вулиці. Особливо це стосується вітряної та сухої погоди, коли повітря найбільше насичується квітковим пилком.

† Потрібно дотримуватися спеціальної дієти: вживати якомога менше кави і пити більше чаїв без штучних добавок, їсти відварене м'ясо, гречку, пшоно, рис, овочеві супи.

† Щоденно вдома робити вологе прибирання, закривати вікна марлею або протимоскітними сітками.

† В період загострення алергії під час виконання роботи на дворі або у городі можна вдягати марлеву пов’язку.

† Також варто прибрати з дому всі килими та інші речі, що накопичують пил.

† За декілька тижнів до сезону цвітіння можна приймати спеціальні профілактичні засоби. Але ні в якому разі не намагайтесь займатися самолікуванням. Обов’язково відвідайте лікаря, який призначить вам певні препарати.

Деякі з цих порад є простими, а от, наприклад, перебування на вулиці можна уникнути не завжди. В такому разі після повернення з вулиці слід промити носоглотку та ніс водою або спеціальним розчином.

І найголовніша порада — за мінімальних ознак полінозу якомога швидше звертайтесь до лікаря. Так ви вилікуєте алергію набагато швидше.

Кількість переглядів:268
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ