Як змінювалися уявлення про жіночу красу протягом останніх 100 років?

В моду входить то підліткова тендітність, то пишні стегна, то апетитні форми, то маскулинні силуети. І якщо сьогодні багато дівчат мріють стати схожими на ангелів «Вікторії Сікрет», то якісь сто років тому все було зовсім не так.

1900-і

В цей час «в моді» були маленькі тендітні жінки, не вищі за 160 см, але пишногруді та з широкими стегнами. Для цього носили корсети, а талію нещадно стягували до майже нелюдських об’ємів — біля 45 см. В цей час засмагати вважалося ознакою поганого тону, а для надання шкірі білизни, використовували рисову пудру. Жінка того часу — прекрасна квітка, казкова німфа, котра не ходить по землі, а парить над нею. Художники зображували їх у вигляді русалок та інших міфічних істот. Модний силует сукні того часу — щільний корсет, широка спідниця, що підкреслює стегна, та розкішний шлейф, що нагадує морську піну, з якої виходить неземної краси жінка — їй невідомі земні тривоги, буденність та фізичний труд.


«Бурні двадцяті»

Цей час в історії моди називають roaring twenties — «шумні, бурні двадцяті». Почалася епоха веселих танців, коротких спідниць, і настав кінець епохи корсетів — їхній продаж зменшився майже на дві третини. До речі, в 20-і жінки багато палили. Вагомий внесок в становлення жіночого образу та особистості зробила легендарна Коко Шанель — справжня революціонерка в світі моди. Ось такі сукні від Шанель носили тогочасні модниці:

В цей час відбувається не лише зовнішня трансформація жінки. Тоді жінки отримали право голосу, свободу самовираження. Тому і мода стає більш практичною та елегантною. Легендарна «маленька чорна сукня» від Шанель — яскравий приклад.

Ідеальна фігура того часу — спортивна, худорлява, з маленькими грудьми та широкими плечима — така собі «жінка-емансипе». Деякі дівчата навіть щільно затягували свої груди, щоб мати більш хлоп’ячу фігуру. На щастя, така тенденція прожила недовго.

1930-і

Це був період розквіту жіночності: апетитні стегна, природно струнка талія, яскрава помада на губах — еталон красуні 30-х. Одяг стає більш скромним, в моду входять рукава-крильця, короткі стрижки, білизна та панчохи з синтетичних матеріалів.

1940-і

Друга Світова Війна змінила людство назавжди. Так само, як і моду. Чоловічі костюми трансформуються в жіночі, в моду входить консервативний стиль, жінки шиють одяг для всієї родини, а більшість журналів пишуть про те, як зберегти одяг надовго. Спідниці підкреслюють жіночну округлість ніжок, акцент переміщується на плечі, стають модними танкетки.

1950-і

Найяскравіший приклад красуні 50-х — Мерілін Монро: