Подарунковий сертифiкат
Подарунковий сертифiкат

Який термін придатності у косметики?

Всім відомо про те, чим небезпечна прострочена косметичка. Задля того, аби не потрапити у неприємну ситуацію, варто розібратися, як правильно визначати термін придатності косметики.

Здавалося б, що може бути простішим — подивилися на упаковці, і все. Однак не все так просто.

Що впливає на термін придатності косметики?

● Форма упаковки. Спеціальні дозатори та інші приладдя добре захищають засоби від контакту з киснем та бактеріями.

● Наявність консервантів та їхня кількість. Консервант — це така речовина, котра запобігає розмноженню мікроорганізмів, таким чином не даючи продукту псуватись. Чим більше консервантів, тим краще зберігатиметься той чи інший засіб.

● Наявність активних компонентів. Деякі косметичні засоби мають в своєму складі велику кількість активних речовин. До таких засобів можна віднести креми проти сонця, зморшок, акне тощо. Ці компоненти є досить примхливими і тому здатні значно скоротити термін придатності косметики.

● Вода. Термін придатності сухих косметичних засобів значно вищий, ніж вологих. Це відбувається через те, що вода добре впливає на активність бактерій, котрі псують косметику.

Таким чином, на термін придатності косметики впливає багато факторів. А в деяких випадках схожі засоби у різних упаковках або від різних виробників можуть мати різний строк придатності.

3.jpg

Яким буває термін придатності?

Кожен косметичний засіб повинен мати два терміни придатності:

● строк зберігання в закритому вигляді;

● строк придатності у відкритому вигляді.

Через те, що більшість косметики поставляється до нашої країни з-за кордону, іноді споживачеві буває складно розібратися з маркуванням, зазначеним на коробці.

Так, термін зберігання позначається як Shelf life period, а дата виробництва — Manufacture date або production date.

PAO або Period after opening — термін придатності засобу після відкриття. Іноді цей знак позначається у графічному вигляді зображенням відкритого флакону. Зазвичай, цей термін зазначають за кількістю місяців: 20 m., 12 m. і т.д., рідше — у роках: 1 у., 2 у. тощо. Найчастіше термін придатності після відкриття вказується на рідких засобах, в котрих присутня велика кількість активних речовин. А от сухі засоби не мають властивості значно скорочувати термін придатності після відкриття.

Що стосується порядку цифр, то найчастіше зазначають у форматі місяць / рік, іноді додають і день виробництва. Також можна зустріти протилежну послідовність: рік / місяць / день.

Кінцевий термін придатності — Expiration date, або скорочено — Exp., теж позначають у вигляді дати. Також можна зустріти римські цифри.

Іноді знайти термін придатності на коробці з косметикою буває непросто. Деякі виробники наносять його на спайку, хтось — на етикетку, інші — на саму баночку із засобом. Але все одно потрібно виявити терпіння і все ж віднайти заповітні цифри.

Обов’язково зверніть увагу на те, щоб термін було зазначено у надійний спосіб. Це означає, що він не має бути окремо приклеєний або надрукований фарбою, що змивається.

1.jpg

Який термін важливіший?

Обидва строки — до відкриття і після, повинні працювати в парі. Це означає, що якщо ви відкрили засіб лише вчора, а загальний термін придатності продукту закінчується вже завтра, то завтра такою косметикою користуватися не можна. Тому що в неї збіг термін придатності в закритому стані.

З іншого боку, коли загальний строк ще не добіг кінця, але косметикою ви користуєтеся більше часу, ніж зазначено в позначці «термін використання після відкриття», вона також вважається непридатною.

Отже, більш важливим є той термін, котрий збігає першим.

Корисні поради: як дотримуватися терміну придатності косметики?

● Строк придатності товару є усередненою цифрою. Тобто при окремих умовах зберігання та використання той чи інший засіб може зіпсуватися раніше вказаної дати. І навпаки — за ідеальних умов продукт може зберігати свої властивості дещо довше. Через це, коли користуєтесь косметикою, звертайте увагу на те, чи не змінився її запах, консистенція або колір.

● Щойно відкривши засіб, визначте кінцеві строки зберігання засобу в закритому та відкритому вигляді. Оберіть той термін, котрий збігає раніше, і нанесіть його фломастером безпосередньо на упаковку з засобом.

● Один раз на місяць або два проводіть «повну зачистку» в своїй косметичці і безжально викидайте ті засоби, термін придатності яких добіг кінця.

Кількість переглядів:230
Середня оцiнка: 5
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ