Затопило квартиру

Незалежно від того, хто є винуватцем затоплення (ЖЕК чи сусіди) і за яких обставин сталося залиття, ви маєте право відповідно до п. 1 ст. 22 ЦК України вимагати відшкодування завданих збитків.
Для відшкодування цих збитків необхідно юридично грамотно діяти з моменту виявлення залиття.

Зафіксуйте факт затоплення на фото чи відеокамеру. Щоб Ваші фото -, відео - зйомки могли бути доказом в суді, необхідно щоб на них стояла дата.

Документально зафіксуйте факт затоплення. Зверніться до ЖЕК-у або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується Ваш будинок, і складіть акт про залиття квартири.

затопило.jpg

Здійсніть оцінку нанесених збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації, оскільки без неї в суді буде неможливо довести суму збитків.

Виявіть винуватця затоплення. Не завжди винуватцем залиття є сусіди зверху, часто це відбувається в наслідок неналежного стану труб, перевірку яких повинен здійснювати ЖЕК. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події, що також відобразити документально.

Спробуйте домовитись з винуватцями. Направте на адресу винуватців письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій запропонуйте врегулювати ситуацію без звернення в суд.

затопило2.jpg

Звертайтесь в суд. Якщо винуватці відмовляються в добровільному порядку відшкодовувати збитки, вам потрібно звертатись з позовною заявою в суд за місцем вчинення шкоди.

Пам’ятайте, не вчинення хоча б однієї з цих дій зробить неможливим стягнення завданої шкоди.

За матеріалами http://proma.pp.ua

Кількість переглядів:132
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ