Як бути економною і одночасно не жадібною?

Вітаю!

Дякую за цікаве питання. Насправді економити та скупитися — це зовсім різні речі. Останнім часом по всьому світу економія поступово перетворюється на норму, і сьогодні це навіть модно. До речі, на відміну від деяких інших, економія — це дуже корисна модна тенденція.

Бути економною господинею означає не знижувати свій рівень життя, як дехто вважає, а раціонально використовувати свої ресурси та планувати витрати. Якщо ви навчитеся бути економною, ви зможете робити набагато більші придбання. Наприклад, автомобіль або щось інше, на що вам однієї зарплати не вистачає. Якщо ми вас переконали в тому, що економити — це добре, перейдемо до наступного пункту.

Як почати економити?

● Наведіть порядок в своєму домі: встановіть енергозберігаючі лампочки, економно користуйтесь електрикою та водою. Деякі з сучасних енергозберігаючих технологій коштують зовсім не дорого, а от заощаджень від них буде чимало. Наприклад, економний розсіювач води дозволить вам заощаджувати до 50% води. Економити природні ресурси — це не скупість, а справа всього людства. Для економії витрат на електрику встановіть вдома подвійний лічильник, котрий рахуватиме кіловати, використані вночі, за меншим тарифом.

● Що стосується придбання продуктів харчування, то їх краще за все купувати один раз на тиждень на базарі або в супермаркеті. Складіть перелік необхідних продуктів і купуйте лише те, що вам треба. Такий підхід дозволить вам менше витрачати часу на покупку продуктів, нічого не забути і не накупувати зайвого. Продукти, котрі швидко псуються — молоко, хліб та ін. ви можете докуповувати впродовж тижня по мірі необхідності.

● Коштовні речі: дороге взуття, одяг або побутову техніку не варто купувати одразу ж, як тільки ви її побачили. Перегляньте, що є у вас вдома і добре подумайте: а чи потрібна мені ця річ. Так, якщо вам сподобалися бірюзові туфлі на високих підборах, подумайте: з чим ви їх будете носити? І якщо є велика вірогідність того, що ви взуєте обновку двічі, а потім вона лежатиме в шафі і нагадуватиме вам про невдалу покупку, то краще такі речі не купувати. Це ж стосується різноманітних кухонних комбайнів та багатьох інших речей. Практика показує, що досить часто вони просто займають місце на кухні. Купуйте лише те, що вам дійсно потрібно і корисно.

● Що стосується одягу, то якнайкраще себе зарекомендував так званий капсульний гардероб, коли у вас є мінімум необхідних речей, котрі усі між собою добре комбінуються. Таким чином, ви можете щодня міняти свій образ, маючи невелику кількість гарних, якісних речей.

● Найголовніша порада для економії — не купувати дешевих речей. Відомий вислів барона Ротшильда «Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі» завжди буде актуальним. Низька якість виробництва дешевих речей призводить до їхнього виходу з ладу. А дешевого пальто вам «вистачить» на один сезон, максимум — на два. Скористайтеся можливостями, котрі пропонують нам розпродажі. Але і тут варто бути обережними, адже досить часто дрібні торговці на таких розпродажах продають речі дорожче, аніж вони коштували до «обвалу цін». В таких випадках варто довіряти лише перевіреним магазинам, котрі турбуються про свою репутацію.

● Коли отримуєте зарплату, одразу ж плануйте: скільки вам потрібно на продукти, скільки на інші витрати, скільки ви залишите на непередбачувані витрати. Усі інші гроші ви можете відкладати окремо вдома, залишати на банківській картці або покласти на депозит. Таким чином, через деякий час ви зможете придбати те, про що давно мріяли але не могли собі дозволити.

Кількість переглядів:170
Середня оцiнка: 5
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ