СІМЕЙНІ САГИ: 8 ІДЕАЛЬНИХ ОСІННІХ КНИГ

Осінь – сезон затяжних вечорів, негоди і гарячого какао. У цю пору року саме час читати товсті книги, де багато дійових осіб, де історія охоплює десятиліття, де автор занурює в атмосферу і побут героїв, де вирують пристрасті – явно чи приховано. Під цей опис ідеально підходять сімейні саги. Про вісім улюблених у сьогоднішній статті розповість наш експерт - блогер Анастасія Чуприна.


00-2.jpegСімейні саги: життя декількох поколінь, любов і сльози на сторінкахКолін Маккалоу «Ті, що співають у терні»

1915 рік, Нова Зеландія, багатодітна сім'я Клірі. Сюжет розгортається навколо Меггі – молодшої дівчинки, її п'ятьох братів, і батьків, яких волею долі закине в Австралію. З перших сторінок автор занурює читача в хитросплетіння стосунків, штрихами накидає обриси сімейної таємниці, детально (і не нудно!) показує життя на австралійській фермі.

Розділ за розділом ви проживете все життя з героями книги, пізнаєте їх таємниці і мрії, розділіть біль і радості, а ще – станете свідками неймовірної історії кохання, яку я, наприклад, вважаю однією з найкрасивіших і сумних в літературі.


«Нікому і ніколи не відчути чужого болю. Кожному призначений свій».


Розамунда Пілчер «Збирачі мушель»

Пенелопа Кілінг – жінка, яка прожила багате на враження життя. Народилася в сім'ї відомого художника, провела богемне дитинство в Лондоні, вийшла заміж під час війни, народила трьох дітей... Одного разу вона дізнається, що написана батьком картина «Збирачі мушель», яка висить у неї вдома, коштує великих грошей. Ця картина стає точкою відліку майбутнього всієї родини і мірою випробування матері і дітей на міцність.

Три покоління англійської сім'ї на тлі війни і миру, лірики і драми, спокус і подолань. Книга про кохання і втрати, силу материнства і надію. Вона наповнює серце тихим смутком і нагадує про найважливіше.


«Щастя приходить, коли вмієш взяти максимум з того, що у тебе є, а багатство - коли вмієш взяти максимум з того, що отримуєш».Ірвін Шоу «Багач, бідняк»

Цей роман називають золотим еталоном сімейної саги та сучасної «психологічної белетристики». Ми стаємо свідками того, як химерно складається життя кожного члена сім'ї Джордахів – німецьких емігрантів в США. Кожен з трьох дітей вибирає свій шлях. Старший Рудольф – старанний, сумлінний, витриманий, все в житті робить «правильно». Молодший, Том – бунтар і задирака, «поганий хлопчик», з часом ступає на праведну доріжку. Красуня Гретхен все життя намагається знайти землю під ногами – але, схоже, над усіма дітьми Акселя Джордаха висить якесь прокляття, і розуміння важливих речей приходить занадто пізно.


«Чомусь завжди важко повірити, що інші теж вміють любити».Діна Рубіна «Синдром Петрушки»

Яскрава, бурхлива історія про кохання. Дивне, сильне, часом болісне – і таке, що зачаровує. Любов до мистецтва (на межі божевілля), любов до дитини, любов до жінки і – ляльки, створеної за образом коханої. Дивний трикутник, містицизм, сімейні заповіти, спогади і вічні питання про влаштування життя і місця людини в ньому – все це розгортається в готичній Празі, у Львові, в Єрусалимі.


«Врешті-решт, кожен сам в міру сил бореться зі своїми привидами або вважає за краще догоджати їм».Діна Рубіна «Руська канарейка»

Забавно, якою строкатою і різною може бути історія двох сімей, що протягом століть пов'язує... канарейка. Під кінець ХХ століття кипуча історія двох сімей штовхне своїх нащадків один до одного, закрутить у вирі небезпечного і бурхливого роману. Леон – останній нащадок музичного одеського роду, зірка оперної сцени і колишній оперативник ізраїльських спецслужб, якому ніяк не дають забути, де його місце. На черговому завданні він зустрічає Айю, глуху бродяжку, і цій дивній парі доведеться вибивати собі право не тільки на щастя, але і на життя.


«Як мене згараздило тебе полюбити? Ні, не закохатися; мені закохатися в мальовничу пику - плюнути раз. А ось ні ж: так нестерпно полюбити - як нарив в серці, і неможливо жити, коли забираєш руку... »Нарине Абгарян «Люди, які завжди зі мною»

Вірменське нагір'я наскрізь просякнуте кров'ю і сльозами. Багато горя воно побачило за своє життя, і сліз часом не втримати, поки читаєш. Наріне Абгарян розповідає про декілька поколінь однієї родини, які зуміли зберегти в душі доброту, любов і людяність – всупереч трагедіям і болю. Книга про дорослих, книга про близьких, які все життя – зримо і незримо – підтримують нас. Книга, яка витягує з читача душу, витирає грубою ганчіркою (до сліз!), і – чисту, промиту – повертає. Хочеться жити, любити і дякувати світові за сім'ю і час, який ми проводимо з близькими.


«Ти стоїш на початку шляху. За твоїми плечима множаться і множаться твої предки, що пішли в небуття. За лівим плечем – по лінії мами. За правим по лінії батька. Вони – твої крила. Вони – твоя сила. Тримай їх завжди за спиною, і ніхто ніколи не зможе зробити тобі боляче. Тому що поки ти пам'ятаєш про крила – ти невразливий»Джон Ірвінг «Правила виноробів»

Роман про вибір і про любов, про дорослішання і ідеали, про конфлікт між щастям і обов'язком. Молодий доктор Кедр приїжджає в провінцію працювати в сирітському притулку. Допомагає позбутися від небажаної вагітності, приймає у жінок пологи, виховує залишених сиріт. До одного з них, що так і не знайшов сім'ю, він прив'язується всім серцем. Згодом довіряє Гомеру всі тонкощі лікарської справи, а пізніше сподівається передати і керівництво притулком. Але одного разу в життя Гомера вривається несподівана дружба, робота поза межами притулку і... заборонене кохання.

Багато анатомічних подробиць, яких не чекаєш на сторінках художньої книги - і це, мабуть, єдиний мінус. Але в іншому книга чудова. Герої постійно стикаються з вибором - чинити легко або чинити правильно, дотримуватися правил або порушувати. Ми стаємо свідками того, як далеко має подорожувати людина, щоб знайти місце, до якого справді належить.


«І в найосвіченіші часи нікому не потрібні діти все одно будуть народжуватися на світ».Дафна Дюмор’є «Дух кохання»

Сімейна сага, просочена морським вітром і сіллю, про любов до моря, свободу і пригоди, про духовний зв'язок минулого і майбутнього. У своєму першому романі Дафна Дюмор’є розповідає історію родини Кумбе протягом сотні років, і в цій історії любов до моря проявляється в кожному поколінні.

Джанет живе подвійним життям, шкодуючи, що не народилася чоловіком і не може піти за покликом моря. Правильна господиня і хороша мати – і легконоге дівчисько, яке найбільше любить лазити по скелях і спостерігати, як хвилі б'ються об берег. Її син Джозеф приходить в світ, щоб розділити з матір'ю її любов до моря і її мрії. Наступником хвилювання і занепокоєння Джанет стане її онук Крістофер, а пізніше і правнучка Дженіфер – пророцтво виповнюється, коло замикається ...


«Я помру, – думала Джанет, – і Джозеф помре. Але краса тієї штормовий ночі не дає нашій крові і плоті зникнути назавжди – частинка нас обох буде дихати тим самим повітрям, яким дихали ми, і ступати там, де ми ступали».


* * *

Я готувала цю добірку з липня, і перечитала кожну книгу. Знову – з задоволенням. Радіючи зустрічам з улюбленими героями, знову співпереживаючи, розділяючи з ними щастя і горе, надії і розчарування. Сподіваюся, і ви знайдете цікаву компанію для осінніх вечорів! Автор статті:
Анастасія Чуприна, блогер, засновниця Purpurblog

Кількість переглядів:274
Оцiнити питання
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар
0 800 303 700*
Усі дзвінки зі станціонарних та мобільних телефонів безкоштовні.
Графік роботи контактного центра: щоденно з 08-00 до 21-00.

Правила використання Подарункових сертифікатів

Подарунковий сертифікат - еквівалент грошової суми (50, 100 і 250 гривень). Подарунковий сертифікат - є підтвердженням внесення авансового платежу і дає його власникові право на придбання товару в лінії магазинів EVA на суму, еквівалентну номіналу Подарункового сертифіката і в межах терміну його дії.

ПЕРЕВIРКА ТЕРМIНУ ДII СЕРТИФIКАТУ

ПЕРЕВIРИТИ СЕРТИФIКАТ