Жіноча взаємопідтримка: зворотний ефект

Ділитися в жіночому колі переживаннями, радощами і проблемами для багатьох із нас важливо. Потреба виговоритися буває настільки гострою, що в хід йдуть не тільки особисті зустрічі з подругами, а всі доступні способи спілкування з більш широким колом: телефонні розмови, месенджери, коментарі в соціальних мережах, форуми.

Нерідко так зав’язуються приятельські взаємини, які в подальшому переростають в реальну дружбу. Наприклад, в групі проекту EVA WOMEN CHALLENGE, почитати про який ви можете за посиланням, дівчата настільки активно підтримують одна одну, що пробіжка в 10 км перестає здаватися чимось складним.

Але не скрізь панує така ідилія. На жаль, досить поширена ситуація, коли жінка ділиться сокровенним і хвилюючим, а у відповідь замість підтримки отримує зворотний ефект.

Жінки, яким боляче

Ти ділишся заповітним, щирим – а на тебе нападають. Злісні коментарі про те, що сама винна, що все робиш не правильно і живеш не так, як треба. Мені завжди сумно спостерігати, коли жінки, у яких такі ж проблеми, і які, по ідеї, повинні були зрозуміти і підтримати одна одну, стають запеклими хейтерами.

Довго задавалась питанням, як же так. І прийшла до думки, що їх внутрішній біль так сильно кипить, що нестерпно хочеться зняти кришку чайника, доторкнутися обпаленою рукою до чужої руки і заспокоїти себе, що біль – чужа. Ось цієї, іншої людини.

 

Баланс для себе

Знайома історія, коли пишеш про те, що “добре” може бути завжди, що “добре” не потрібно заслужити і вистраждати, а в коментарях з’являються фрази про ілюзії, про пощастило і про життя, яке погане? “Не в нашій країні. Не з нами.” І перша реакція – дати здачі, звинуватити, знайти причину і ваду в тому, хто забруднив твої черевики своєю злістю. Але чи варто це робити?

Коли видихнеш, повернешся в стан балансу, розумієш, що це всередині дорослої жінки кричить маленька дівчинка, яку недолюбили. Вона колюча і гостра, але їй дуже хочеться обнятися. Ось тільки страшно, що не зрозуміють, образять. І вона заздалегідь готується до оборони, нападає першою.

Важко весь час дотримуватися думки з “Майстра і Маргарити”, що немає злих людей. Нас не навчили справлятися з болем, злістю, гнівом. Сказали, що ці емоції погані, і веліли позбавитися. У більшості випадків ми з необережності заганяємо їх у глибоке підпілля, де вони вирують, час від часу прориваючись їдкими, колючими зауваженнями.

Не можна змусити іншу людину тебе любити. Можна навчитися любити самій. Себе, оточуючих. І спробувати витягти колючку з лапи тварини, яка кидається на тебе лише тому, що відчайдушно боляче.

30 Жовтня / 2019 Колонка редактора

Весняні подарунки від EVA Blog!

Красуні, нам дуже подобається робити для вас приємні сюрпризи! Оскільки весна - час краси та оновлення, то саме час приділити більше уваги турботі про себе. Підпишіться на нашу розсилку та отримайте у подарунок beauty чек-лист від героїні проекту #БУТИЖІНКОЮ Юлії Черніцької!

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті